На інтернет-ресурсі Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у розділі «Судова практика» створено нову рубрику - «Європейський cуд з прав людини». З метою забезпечення ефективного доступу до інформації про рішення Європейського суду з прав людини щодо України в даній рубриці розміщено низку рішень, пов’язаних зі зверненнями до Європейського суду з прав людини із заявами на порушення владою України прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
Отже, публікуємо стислий виклад остаточного рішення Європейського суду з прав людини від 20 грудня 2011 року.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
РІШЕННЯ
Справа "Буряк проти України"
Case of Buryak v. Ukraine
15 липня 1999 року було порушено кримінальну справу за фактом вчинення цього злочину.
19 липня 1999 року заявнику було пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочину.
29 лютого 2000 року Києво-Святошинський районний суд Київської області постановив вирок у справі.
У подальшому справа неодноразово переглядалася, а вирок скасовувався чи змінювався судами апеляційної та касаційної інстанції.
6 квітня 2007 року Верховний Суд України постановив остаточне рішення у справі, відхиливши касаційну скаргу заявника.
Тривалість провадження, що розглядалася Європейським судом, становила близько 7 років.
До Європейського суду заявник скаржився за п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на тривалість провадження у його справі. Також заявник стверджував про інші порушення.
З огляду на обставини справи, а саме тривалість розгляду справи судами, а також з урахуванням прецедентної практики в аналогічних справах Європейський суд встановив порушення п.1 ст. 6 Конвенції у зв’язку з незабезпеченням державними органами провадження в справі заявника в розумний строк.
Розглянувши справу суд одноголосно
« 1. Оголошує скаргу за п.1 ст.6 Конвенції стосовно надмірної тривалості провадження прийнятою, а решту скарг у заяві – неприйнятими;
2. Постановляє, що мало місце порушення п.1 ст. 6 Конвенції;
3. Постановляє, що
а) протягом трьох місяців держава-відповідач повинна сплатити заявнику 1200 (одну тисячу двісті) євро відшкодування моральної шкоди, які мають бути конвертовані у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, плюс будь-який податок, який може бути стягнений з цієї суми;
б) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на вищезазначену суму нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, плюс три відсоткові пункти.
4. Відхиляє решту вимог заявника щодо справедливої сатисфакції.»
Текст рішення опублікований виданням центральних органів виконавчої влади України. «Урядовий кур’єр»( № 15, 26 січня 2012 року )