24 січня, Конституційний суд України опублікував своє рішення № 1-9/2012 за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, третьої статті 34 Конституції України.
Підставою для розгляду справи стала практична необхідність у з’ясуванні та офіційній інтерпретації відповідних статей Конституції України.
Жашківська районна рада Черкаської області, як суб’єкт права на конституційне подання, звернулася до Конституційного суду України з метою офіційного тлумачення того, що слід розуміти під інформацією про особисте і сімейне життя, зокрема, чи належить така інформація до конфіденційної інформації про особу. А також чи є збирання, зберігання, використання та поширення інформації про особу втручанням в її особисте і сімейне життя.
У рішенні Конституційного суду України вказано, що інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною.
Вказаним рішенням Конституційного Суду України, також визнано збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами -
є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Повний текст рішення Конституційного суду України