flag Судова влада України

СПРАВА “ВАРЛАМОВА ПРОТИ УКРАЇНИ”

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

 СПРАВА “ВАРЛАМОВА ПРОТИ УКРАЇНИ”

(CASE OF VARLAMOVA v. UKRAINE)


(Заява 24436/06)

 Стислий виклад остаточного рішення від 19 квітня 2012 року

 

       21 серпня 1999 року заявниця звернулася до Ленінського районного суду м. Севастополя з цивільним позовом до державного комунального підприємства про недотримання умов договору щодо виконання робіт. Справа розглядалась також Севастопольським міським судом (пізніше апеляційний суд м. Севастополя) та Верховним Судом України, який 25 січня 2006 року ухвалив остаточне рішення в справі. Заявниця отримала остаточне рішення 26 квітня 2006 року.

       Таким чином, провадження у справі тривало близько шести років і восьми місяців у судах трьох інстанцій.

До Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) заявниця скаржилася за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) на надмірну тривалість провадження у її справі. Також заявниця стверджувала про інші порушення Конвенції.

З огляду на обставини справи, зокрема, розгляд судами касаційної скарги заявниці протягом близько чотирьох років Європейський суд встановив порушення п.1 ст. 6 Конвенції в зв’язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

 

 

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

 

«1. Оголошує скаргу за пунктом 1 статті 6 Конвенції щодо надмірної тривалості провадження прийнятною, а решту скарг у заяві – неприйнятними;

 

2.        Постановляє, що мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

 

3.   Постановляє, що

     (а) упродовж трьох місяців держава-відповідач має сплатити заявниці такі суми, що мають бути конвертовані в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу:

(і) 900 євро (дев’ятсот євро) відшкодування моральної шкоди разом з будь-якими податками, які можуть бути нараховані;

(ii)   33 євро (тридцять три євро) компенсації судових витрат разом з будь-якими податками, які можуть бути нараховані;

(b) зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на зазначені суми нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, до якої має бути додано три відсоткові пункти;

 

1.      Відхиляє решту вимог заявниці щодо справедливої сатисфакції».