flag Судова влада України

СПРАВА “АСМОЛОВ ПРОТИ УКРАЇНИ”

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

 СПРАВА “АСМОЛОВ ПРОТИ УКРАЇНИ”

(AFFAIRE ASMOLOV c. UKRAINE)

Заява 15045/05

Стислий виклад остаточного рішення від 21 квітня 2011 року 

23 листопада 1999 року заявник звернувся до Алуштинського міського суду (далі – суд першої інстанції) з позовом до свого колишнього роботодавця про поновлення на посаді, стягнення заборгованості із заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.

Справа також розглядалась апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційним судом Запорізької області, Верховним Судом України.

Після неодноразового повернення справи на новий розгляд до судів нижчих інстанцій остаточне рішення у справі було винесено Верховним Судом України 23 листопада 2009 року.

Таким чином, тривалість провадження у цій справі становила десять років у судах трьох інстанцій.

До Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) заявник скаржився за п. 1 ст. 6 та за ст. 13 Конвенції на тривалість та несправедливість провадження у його справі.

З огляду на обставини справи, а саме неодноразове направлення справи на новий судовий розгляд, Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в звязку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

 

Розглянувши справу, Європейський суд одноголосно:

 «1.  Оголошує скаргу стосовно надмірної тривалості провадження прийнятною, а решту скарг у заяві – неприйнятними;

 2.  Постановляє, що у цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції;

 3.  Постановляє, що

a)  протягом трьох місяців держава-відповідач має сплатити заявнику 2800 (дві тисячі вісімсот) євро відшкодування моральної шкоди та 130 (сто тридцять) євро компенсації судових витрат, що мають бути конвертовані у національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу, враховуючи будь-який податок, який може бути стягнуто з цих сум;

b)  зі спливом зазначеного тримісячного строку і до повного розрахунку на зазначені суми нараховуватиметься простий відсоток (un intérêt simple) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, яка діятиме в цей період, плюс три відсоткові пункти;

 4.  Відхиляє решту вимог щодо справедливої сатисфакції